Паливні картки і талони - стислий огляд
Працюючи за безготівковим розрахунком з підприємствами,автозаправні станції часто використовують паливні карти або талони на паливо, які видаються водіям для підтвердження права на отримання палива.
Талони на пальне
Що з себе представляють талони на газ або бензин? Це картки, паперові або пластикові, на яких вказано їх номінал, тобто кількість палива, яке може бути видано з їх використанням. На паливних талонах немає магнітних смуг або чіпів, і вони розраховані на видачу фіксованої кількості палива, після чого талон вилучається оператором паливної компанії, на заправці якої був реалізований.
Паливні карти
Паливні карти - це пластикові картки, оснащені магнітною смугою або ж чіпом, які також використовуються при безготівковому розрахунку за паливо. На картці зберігається інформація про передплачену кількість палива або ж внесену суму передоплати, а також про те, скільки вже було витрачено. Також на картках зберігається інформація про те, який саме тип палива призначається до оплати карткою. Паливні картки використовуються багаторазово, підприємство може поповнювати їх шляхом перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок паливної компанії. Розраховуватися паливною карткою буде можливо до тих пір, поки не досягнуто ліміт, на який запрограмована карта.
Таким чином, за допомогою паливної карти стає можливим здійснювати контроль за залишком палива, при зчитуванні її даних в спеціальному терміналі. Після заправки за допомогою паливної карти оператор заправної станції видає чек, в якому вказується кількість купленого палива і залишок його на карті.
Оптимізація витрат на пальне
Паливні картки і талони є найбільш ефективними інструментами для контролю витрат на паливо. Також вони дають можливість не видавати готівку водіям. При необхідності відправити транспортний засіб у відрядження, проводиться попередній розрахунок кількості палива, необхідного для цієї поїздки, після чого водієві видаються талони певного номіналу, в кількості, що покриває розрахункову кількість палива. Якщо ж говорити про підприємства, на яких щодня використовується транспорт, то в цьому випадку використання паливних карт буде більш доречним. Проводиться розрахунок щомісячного споживання палива кожним автомобілем, після чого встановлюється відповідний ліміт на витрати. Після цього водіям видаються паливні карти, користуючись якими, вони можуть заправити автомобіль тільки в межах встановленого на них ліміту. Ліміт може бути встановлений на тиждень, місяць тощо. При кожній заправці водії обов’язково повинні брати на АЗС чеки, на підставі яких згодом формуються звіти по витратам коштів на паливо за звітний період.
Як ми бачимо, використання паливних карт і талонів на паливо дозволяє відчутно економити кошти, що витрачаються на пальне на будь-якому підприємстві за рахунок здійснення контролю за витратою палива, а також оптимізувати загальні витрати на експлуатацію транспортних засобів.