Руйнуємо міфи про газомоторне паливо
Міф 1: «Автомобіль на газу взимку не заводиться»
Все правильно, в зимовий період часу автомобіль заводиться на бензині, а після переходить на газ!
У системах ГБО 3-го і 4-го поколінь запуск на бензині та перемикання на газ проводиться автоматично. Це відбувається в наслідок наступного процесу: в балоні газове паливо знаходиться в зрідженому стані, коли воно проходить через трубку і потрапляє в редуктор-випарник, газ переходить з зрідженого в пароподібний стан, тому двигун слід прогрівати до 40 градусів.
Хочемо звернути вашу увагу також на те, що система газобалонного обладнання, як і все в техніці і науці, не стоїть на місці. Сьогодні вже існує 4 (четверте!) Покоління ГБО!
Міф 2: «Газове паливо руйнує двигун автомобіля»
Двигун, який працює на газу, має більш високі ресурс. Причини цього наступні:
Термін служби моторного масла до заміни збільшується в 1,2-1,5 рази, так як масляна плівка не змивається (як на бензині) з деталей циліндропоршневої групи, газ в картер двигуна не потрапляє і процеси розкладання присадок і хімічного старіння масла не відбувається .
Термін служби двигуна до капітального ремонту збільшується в 1,5-2 рази, так як через меншу теплотворну здатність газ згорає повільніше і тиск в циліндрах також повільніше наростає, а це значить, що і ударні навантаження будуть меншими. Газ має більш високе октанове число (до 105), в зв’язку з цим детонаційні пошкодження двигуна практично неможливі, пропан-бутанової суміш по механічним домішкам значно чистіше бензину і тому в системи живлення не потрапляє бруд, не утворюється нагару.
Все наявне технологічне обладнання (газопроводи, електрообладнання, арматура, засоби вимірювань, засоби блокувань і сигналізації вибухопожежонебезпечних виробництв, а також вентиляційні системи) автомобільних газозаправних станцій кожну зміну оглядаються на предмет виявлення несправностей.