(044) 502-99-08 м. Київ, проспект Відрадний, 95-А 2

У чому перевага газових заправок

Протягом останніх років кількість газових заправок виросло в рази. Заправка транспортного засобу зрідженим газом вже не є проблемою. Газ отримує все більше популярності серед автомобілістів оскільки він є вигідною альтернативою бензину і дизельному паливу. Як наслідок - зростає попит на газобалонне обладнання, удосконалюються його конфігурації і все більша кількість автомобілів переводяться своїми власниками на газ. Проте, для більшості водіїв найбільш звичними видами палива лишаються бензин і солярка. І вони навіть не мають уяви про те, що газове паливо має кілька видів.

Види газового палива

Найбільш поширеним видом газового палива є суміш пропану і бутану, стиснута при дуже низькій температурі, внаслідок чого виходить скраплений газ, званий також LPG (від англійського "Liquefied Petroleum Gas"). Перевагою даної газової суміші є те, що її можна зберігати при низькому тиску. Зріджений газ виробляється на нафтопереробних заводах, і на газозаправні станції транспортується в спеціальних цистернах, з яких переганяється в резервуари для зберігання і подальшої подачі в газороздавальні колонки.

Менш поширений тип палива на газовій основі - стиснений метан. Його також позначають абревіатурою CNG (від англійського "Compressed Natural Gas" - стислий натуральний газ). По суті, це звичайний газ, який подається по системі централізованого газопостачання до житлових будинків. Газові заправки, на яких реалізується стиснений метан, виробляють його самі шляхом стиснення його до 200 атмосфер, після чого закачують в ГБО автомобілів. Такі заправки називаються АГНКС - автомобільні газонаповнювальні компресійні станції.