(044) 502-99-08 м. Київ, проспект Відрадний, 95-А 2

Особливості автомобільних газозаправних станцій АГЗС

Заправка автомобілів , що працюють на газу, виконується на автогазозаправних станціях (АГЗС).

На них використовують 3 основні методи заправки (ЗВГ) зрідженим вуглеводневим газом:

- Насосно-компресорний;
- Простий насосний;
- Насосно-випарний.

Насосно-компресорний метод призначений для можливості використовувати його переважно на АГЗС великої продуктивності. Через більш ємну технологічну насиченість процесу цей метод вважається складним.

Другий метод - насосний - найпростіший з усіх існуючих, він полягає в наступному: зріджений газ з термоізольованої ємності відбирається за допомогою насоса, після чого закачується в балон під високим тиском.

Третій, насосно-випарний метод - це метод середньої складності. Суть цього методу полягає в наступному: в схему подачі включені електричні нагрівальні-випарні блоки (ТЕНи), які при температурі нижче мінус 20°С дозволяють забезпечити підвищення тиску скрапленого газу в термоізольованих ємностях.

Сучасні системи випаровування і заощадження

У зв’язку зі стрімким розвитком автомобільної галузі і підвищеними вимогами до екологічності транспортних засобів, створені сучасні системи випаровування і заощадження, які мають хороші показники для задоволення вимог зрідженого нафтового газу. При цьому їх потрібно повсякденно підтримувати в ідеальному робочому стані обслуговуючим персоналом.

Безліч АГЗС - це особливі технологічні комплекси, що дозволяють здійснити заправку транспортних засобів за допомогою декількох видів палива (двох або навіть трьох). Серед них може бути моторне паливо нафтового походження (це дизельне паливо або бензин), а також зріджений газ пропан-бутан і стиснений природний газ. І ще один з перспективних напрямів створення і проектування заправних засобів є вибіркове використання автомобілів-заправників (спеціалізовані установки на автомобільному шасі для можливості заправки зрідженого газу в бак автомобіля і його транспортування).