(044) 502-99-08 м. Київ, проспект Відрадний, 95-А 2

Готові технологічні рішення для автомобільних газозаправних станцій

З огляду на те, що автомобільні газозаправні станції (АГЗС) і технологічні системи, які на них застосовуються, є комплексними складними об’єктами, пов’язаними, в тому числі, і з підвищеною небезпекою в експлуатації, їх проектування та будівництво жорстко регламентується рядом нормативних документів. Однак на жаль, часто доводиться стикатися з тим, що деякі вимоги норм пожежної безпеки і будівельних норм і правил (СНіП) не стикуються, а іноді і просто суперечать один одному. Якщо ж говорити про загальну картину, то до традиційних АЗС пред’являються вимоги значно менш жорсткі, ніж до будівництва газозаправних об’єктів. Це, в свою чергу, веде до більш ретельного контролю за проектуванням і виготовленням елементів технологічних систем ГЗС.

Запропоновані рішення

Ми готові надати послуги з комплектації та постачання повної лінійки технологічних систем (ТС) для обладнання газозаправних станцій. Серед них як прості моноблочні АГЗС, призначені для експлуатації за межами населених пунктів і обладнані одностінними резервуарами, так і технологічні системи, які, будучи обладнаними двостінними резервуарами, можуть з успіхом використовуватися в населених пунктах, в тому числі і в складі багатопаливних автозаправних станцій.

Методика розробки та виготовлення

При реалізації технологічних систем використовувалися різні технічні рішення, спрямовані на створення АГЗС з одностінними і двостінними модулями, що мають різну ємність. Кожна ТЗ виконана як самостійний модуль, тобто представляє собою блок, повністю готовий до використання. Технологічні блоки розробляються і виготовляються нашими фахівцями заводським методом і призначаються для використання з покупними стандартними резервуарами і газороздавальними колонками. Склад і кількість блоків, що формують МС газозаправної станції, можуть варіюватися в широких межах. У наших ТС ми спираємося на використання обладнання як вітчизняного, так і імпортного виробництва.

Види і склад газозаправних станцій

Наземна газозаправна станція
Наземні автомобільні газозаправні станції розраховані на побудову поза населеними пунктами, а також за межами територій підприємств.
У ТЗ наземної автомобільної газозаправної станції, як правило, використовуються наступні елементи:
- технологічний блок
- роздавальна колонка
- аварійний резервуар
- резервуар для зберігання палива

Моноблочна газозаправна станція

Найпростішим варіантом наземної ГЗС є її моноблочне виконання. У цьому випадку до складу станції входять:
- один резервуар одностінного виконання для зберігання палива
- колонка газороздавальних
- технологічний блок з насосом

Як правило, всі вузли, які входять до складу моноблочной станції, за винятком газороздавальної колонки, монтуються на одній металевій рамі. Використання аварійного резервуару в даній ТС не передбачено.

Підземна газозаправна станція

ТС газозаправної станції підземного розташування використовується при необхідності будівництва АГЗС як поза територіями підприємств і населених пунктів, так і в їх межах.

Стандартна підземна газозаправна станція включає в себе наступні елементи, вироблені повністю заводським методом:
- технологічний блок
- блок зберігання палива
- блок роздавальних колонок
- аварійний резервуар
- обладнання для перевірки герметичності системи і її продувки (на вимогу замовника).

Елементи, що входять до Митного союзу підземної ГЗС призначені для здійснення зберігання і прийому зріджених вуглеводневих газів (ЗВГ), а крім того, заправки ними транспортних засобів. Крім того, в обов’язковому порядку повинно забезпечуватися безпечне проведення регламентних технічних робіт.

При виконанні певних додаткових вимог, а також при використанні двостінних резервуарів, ТС підземної ГЗС може використовуватися в складі багатопаливної автозаправної станції.

Обвалована газозаправна станція

Наземно розміщені резервуари обсипної газозаправної станції захищаються спеціальним обсипанням, властивості якої практично прирівнюють таку технологічну систему до підземної за своїми властивостями. Паливо з резервуара обсипної технологічної системи подається через двостінний зливний патрубок. Управління подачею здійснюється за рахунок використання електромагнітного клапана.

Додаткове обладнання

Кожна технологічна система в обов’язковому порядку обладнується контрольно-вимірювальними приладами, що дозволяють стежити за параметрами технологічних процесів. Все обладнання, яке експлуатується в потенційно вибухонебезпечних зонах, повинно мати вибухозахищене виконання. Стовідсотковий заводський контроль за процесами виготовлення всіх технологічних блоків забезпечує безпеку експлуатації технологічної системи АГЗС. Крім того, в конструкціях ТЗ передбачено використання захисного обладнання і запобіжного устаткування. Обов’язковими заходами, які сприяють безпеці роботи АГЗС, є антикорозійна обробка устаткування і забезпечення системи заземлення.

За бажанням замовника, крім обов’язкового комплекту запобіжного та запірного обладнання, ТЗ може бути додатково оснащена різними захисними системами.

До таких належать:
- обладнання для перекачування ЗВГ в автоцистерну або аварійний резервуар з робочого
- автоматичне або дистанційно кероване запірне обладнання, яке розташовується на певних ділянках ТС
- скидні труби, які використовуються в місцях можливого знаходження джерела запалювання для зниження концентрації ЗВГ до вибухо- і пожежної
- система, яка автоматично перешкоджає переповненню резервуара
- система безперервного моніторування герметичності резервуарів, трубопроводів і з’єднувальних вузлів
- система продувки устаткування інертними газами
- обладнання для автоматичного перекриття магістралей при критичних витратах газу при отриманні або видачі ЗВГ, в тому числі рукава автоцистерни і шланга газороздавальної колонки.