(044) 502-99-08 м. Київ, проспект Відрадний, 95-А 2

В чому різниця між талонами на бензин та паливними картами

Не є таємницею, що ціни на автомобільне паливо мають тенденцію зростати. Тому головне питання для всіх автомобілістів - чи можна заощадити на витратах на бензин або ж краще кинути автівку і почати користуватися громадським транспортом?

А відповідь така - не варто похапцем відмовлятися від зручностей персонального транспорту, так як існують можливості заощадити - наприклад, спеціальні програми лояльності для постійних клієнтів АЗС.

Паливні картки

Як правило, у великих мережах автозаправних станцій існує система паливних карт. Принцип роботи системи дуже простий - на придбану пластикову паливну картку ви вносите передоплату на ваш розсуд, яка перераховується в літри (за вартістю палива на момент внесення). Відповідно, при кожній наступній заправці з карти буде списуватися кількість залитих літрів. Очевидна вигода цієї системи в тому, що при подорожчанні палива кількість літрів, внесених на карту, залишиться незмінним.

Де можуть використовуватися паливні карти

Як правило, паливні карти купуються компаніями, що мають свій автопарк, так як їх застосування дозволяє легко контролювати витрати на паливо, вести облік витрачених коштів. Крім того, поповнити карту можна на будь-який заправці, яка представлена для обслуговування, в тому числі і за кордоном (в основному, карти великих компаній). Термін служби карти може скласти до п’яти років залежно від інтенсивності використання.

Паливні талони

Паливні талони - альтернатива паливними картками, їх використання теж дуже зручно для організацій з великим автопарком. Термін погашення талонів - 6 місяців, номінал 10 та 20 літрів. На відміну від паливної карти, талони можна поповнювати, вони мають однопразовое використання, при цьому плюсом талона є те, що в разі механічного пошкодження він як і раніше залишається дійсним, тоді як пошкоджена паливна карта може не спрацювати. Талони на пальне виготовляються із захистом від підробок, кожному з них присвоюється індивідуальний номер.

Контроль за коштами

Паливні талони дозволяють повністю контролювати витрату бюджету, що виділяється на заправку, запобігають можливість використання коштів на нецільові витрати. Крім того, їх використання значно спрощує процедуру звітності для фінансових відділів організацій. При застосуванні талонів паливо також купується за фіксованою ціною, що дозволяє економити кошти в разі його подорожчання.

У більшості великих мереж автозаправок, як правило, є партнерські відносини з іншими мережами, що дозволяє скористатися талонами на великій кількості АЗС різних мереж.

Як ми бачимо, у паливних карт і талонів є свої переваги і недоліки, проте і ті, і інші значно спрощують життя і допомагають економити кошти.